Öne Çıkanlar mersin haber MERSİN Köprüden Otomobil Uçtu Kurumlarının Kapatılması İçin İleri Sürülen Gerekçelere Tepki Gösterdi Lawala Sahip Çıktı

Chris Farrell ve Milli Eğitim Müdürlüğü Ortak Projede BuluşuyorChris Farrel Of Germany Türkiye Oluşum Şefi Rasim Bakın İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ü ziyaret ederek ortak proje önerisinde bulundu.

Chris Farrell ve Milli Eğitim Müdürlüğü Ortak Projede Buluşuyor
Chris Farrel Of Germany Türkiye Oluşum Şefi Rasim Bakın İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ü ziyaret ederek ortak proje önerisinde bulundu.

Ziyareti sırasında Hasan Gül’e Bayan Chris Farrell’i anlatan Bakın, biyokimyager, kozmetiker ve bilim yazarı olarak Chris Farrell’in 1968’de Almanya’da fabrikasını oluşturarak sektöre adım attığını söyledi.

Geri kalmış ülkelerde kozmetiğin sadece güzellik ürünleri olarak nitelendirildiğini belirten Rasim Bakın, “Aslında Chris Farrell, kozmetikler ilaç mıdır, ilaç mı kozmetiktir gibi değerlendirerek işine başlamıştır. Chris Farrell, Bugüne dek 56 ülkede yer almıştır. Hedeflerimize ekonomik gücü yüksek olan ülkelerde hedeflerimize ulaştık. Kademe kademe aşağı doğru inerek diğer ülkelere ulaştık. İnsanoğlu bitkiden beslenerek yaşamını sürdürebilen bir varlıktır. Ürünlerimizi bitki florasından alırız. Ürünlerimizde kimyasal herhangi madde bulunmaz. Dermantasyon olaylarını gerçekleştiren ürünlerdir. Emisyon ve antiejik denilen cildin altına inme özelliklerini taşır. Bu sayede hem güzellik hem de tedaviye yönelik özellikleri vardır. Cilt üzerindeki ölü derinin kendini atmasıyla gençleşmeyi sağlar” dedi.İŞLEMLERİMİZ 2,5 CM KADAR DERİ ALTINA İNEBİLİYOR.
Bu yıla kadar Chris Farrell’in ürünlerinde toplam 9 gam oluşturduğunda kaydeden Bakın,” Ameliyat sonrası ameliyat izleri, egzamalar, sedef hastalıkları, üçüncü derecede deri yanması gibi vakalarda tedavi edici yanı vardır. Dermologlarımız et yanması derler. Ama biz öyle demiyoruz. Deri yanması diyoruz. Ürünlerimiz ve işlemlerimiz 2.5 cm kadar deri altına inebiliyor. Önemli olan deri altındaki yağ kan konsantrasyonu denilen katmana kadar inmesidir. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman cildin ve vücudun dengesini sağlıyor” şeklinde konuştu.

Bakın, ”Eğitim faaliyetlerine katkıda bulunmak istiyoruz”

Eğitimi çok önemseyen Bayan Chris Farrell’in Almanya’da bu konuda meslek okulları açtığın da sözlerine ekleyen Rasim Bakın, “Sosyal amaçlı olarak gençlerimizin ciltlerine uyguladığımız ürün ve yöntemlerle onların kozmetik ürünü seçerken gerçek ürüne nasıl sahip olabileceklerini kısa ve öz olarak anlatmaya çalıştık. Ancak bu sırada hiç kimsenin bu konularda bir şey bilmediğini gördük. Chris Farrell’in meslek okullarında yetişenlerin bir dermolog kadar bilgili kozmoderm oldukların görüyoruz. Her bölgeyi gezip dolaştık ve Mersin’de karar kıldık. Mersin bize uygun bir kent. Akdeniz kenti. Sıcak kent. Sorunlu ciltler ve kişiler üzerinde eğitime açık bir kent. Mozaiği çeşitli bir yaşam tarzı var. Tam aradığımız bir kent. Türkiye’de ilk kliniğimizi buraya açtık. Bizim için eğitim ön safhada. O nedenle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte ortak projeler üreterek eğitim faaliyetlerine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

GÜL: ORTAK PROJEYE VARIZ”
Konunun ilgisini çektiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, ürünlerde kimyasal olmamasını ve doğallığını benimsediklerini söyledi.

Kimyasal olmayan, doğal ürünlerin insan sağlığı açısından da önemli olduğunu vurgulayan Gül, “Öteden beri meslek liselerimizde kuaförlük alanı var. Çocuklar 4 yıl orada eğitim görüyor. Ben bu eğitimin çok uzun olduğunu düşünüyorum. Kuaförlük alanında bir çocuğun 4 yıl eğitim görmesi çok fazla. Bu mesleği çocuk bir yılda da öğrenebilir. Bir çırak bir kuaförün yanında kısa sürede bu mesleği öğreniyor. Cilt bakımı konusu da ilgimi çekti. Özellikle bu alanda bir proje geliştirebiliriz. Bizim de kız meslek liselerimizde cilt bakım alanları da var. Biz çok fazla ayrıntıya girmek istemiyoruz. Cilt bakımı ve bilinçli tüketim konusunda projenizi, bu noktada neler yapmak istediğinizi detaylarıyla hazırlayıp getirin. Proje ekibine sizi yönlendireyim. Bunu şekillendirelim. Yapabileceklerimizi birlikte kararlaştırabiliriz” şeklinde konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.