Öne Çıkanlar MDOB Efsane Sanatçıları Ağırlıyor Mersin İdmanyurdu Şaşırtıyor: 0 -1 Polise Molotoflu Saldırı MOBESE Kameralarında Ülgenden Mezitli ve Tarsus Kaymakamlarına Ziyaret Çiftçiye Tarım Sigortası Önerisi

Aşut, “Akdeniz Oyunları, Mersin Projelerinde Hızlandırıcı Güç Olacak”MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, “Akdeniz Oyunları Mersin'in büyük projelerinin ortaya çıkmasında önemli bir hızlandırıcı güç olacaktır” dedi.

Aşut, “Akdeniz Oyunları, Mersin Projelerinde Hızlandırıcı Güç Olacak”
MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, “Akdeniz Oyunları Mersin'in büyük projelerinin ortaya çıkmasında önemli bir hızlandırıcı güç olacaktır”, MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Servet Özkaya, “Oyunlar kapsamında kente yapılacak olan yatırımlar hem istihdam oluşturacak, hem de Mersin'in çehresini değiştirecektir” dedi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, 'Akdeniz Oyunları'nın Mersin'in büyük projelerinin ortaya çıkmasında önemli bir 'hızlandırıcı güç' olacağını söyledi.
Mersin'in, '2013 Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapacak olması Mersin iş dünyasını da heyecanlandırdı. Şerafettin Aşut, oyunların Mersin'e verilmesiyle ilgili olarak yapmış olduğu değerlendirmesinde; kentte yaşanan sorunların birbirine bağlı sorunlar olduğuna dikkat çekerek, bunun ardı ardına dizilmiş domino taşlarına da benzetilebileceğini vurguladı. 'Akdeniz Oyunları'nın da bu domino taşlarından ilkini devirdiğini kaydeden Aşut, oyunların Mersin'in büyük projelerinin ortaya çıkmasında önemli bir 'hızlandırıcı güç' olacağını savundu."GARANTİ MEKTUBU MERSİN'E OYUNLARI GETİRDİ"
Aşut, “2013 Akdeniz Oyunları Mersin'de yapılıyorsa bunun arkasında gerçekten bunu isteyen bir Mersin oluşudur. Mersin tüm dinamikleri ile valiliğinden belediyesine, odalarından tüm sivil toplum kuruluşlarına ve yerel medyasına kadar Akdeniz Oyunları'nı kente kazandırmak için tüm lobi faaliyetlerini yapmıştır. Bu konuda, hükümetimize özellikle Sayın Başbakanımıza ayrıca teşekkürü bir borç biliriz. Garanti mektubu oyunları Mersin'e getirmiştir” dedi.
İşadamları olarak da Akdeniz çanağındaki ülkelerle yapılan iş görüşmelerinin ardından, 'Akdeniz Oyunları' için bu ülkelerin Mersin'i desteklemeleri konusunda lobi çalışmalarında bulunduklarını anlatan Aşut, konuyu da hep gündemde tutmaya çalıştıklarını dile getirdi. “Bu organizasyon Mersin'in üstesinden gelemeyeceği bir şey değildir” ifadesini kullanan Aşut, bir takım eksikliklerin olabileceğini ancak bunun da en kısa sürede giderilerek, gerekli alt ve üst yapı çalışmalarının da gerçekleştirileceğini anlattı.
Şerafettin Aşut, “MTSO olarak sadece oyunlar süresince kentin elde edeceği kazanımlara değil aslında daha uzun vadede bize kazandıracaklarına odaklanıyoruz. Akdeniz Oyunları, Mersin'e kalıcı spor tesisleri kazandırması ve kentin uluslararası boyutta tanıtımının yapılması açısında çok önemli. Artacak olan ziyaretçi sayısının özellikle turizm yatırımlarını, havaalanı ve tıp fakültesi inşaatı yatırımını hızlandıracağını düşünüyorum. Oyunlar kentimize olağanüstü bir hareket getirecektir. Ötesinde büyük bir motivasyon gelecektir. Bu sayede kentin alt ve üst yapısı yeniden bir planlamaya tabi tutulacaktır. Bu oyunlar Mersin için bir dönüm noktasıdır” diye konuştu.“MERSİN'E YAKLAŞIK 600 MİLYON TL'LİK YATIRIM YAPILACAK”
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şube Başkanı Servet Özkaya da, '2013 Akdeniz Oyunları' gibi önemli bir organizasyonun Mersin'e verilmesinin önemli bir adım olduğunun altını çizdi. Özkaya, olimpiyatlardan sonra dünyada en fazla branşın bir arada yapıldığı önemli bir organizasyon olarak öne çıkan 'Akdeniz Oyunları'na Mersin'in en iyi şekilde ev sahipliği yapacağına da inandıklarını dile getirdi. Oyunlarla birlikte kentin makus talihini de yenerek, 'dünya kenti' olma yolunda da çok büyük bir mesafe alacağını savunan Özkaya, oyunlar nedeniyle de kente çok ciddi yatırımların yapılacağına işaret etti.
Servet Özkaya, açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Bu süreçte 600 Milyon TL civarında bir yatırım söz konusu. Bu yatırımlar hem istihdam oluşturacak, hem de Mersin'in çehresini değiştirecektir. Bunun yanı sıra yapılacak modern tesislerle Mersin, tüm dünyaya '2013 Akdeniz Oyunları' boyunca ismini duyuracak ve Mersin'den daha çok sayıda uluslararası sporcuların yetiştirilmesine vesile olacaktır. Ayrıca milyonlarca dolar harcanarak yapılamayacak tanıtım, '17. Akdeniz Oyunları' ile birlikte yapılacak. Bu da turizm alanında büyük potansiyeli içerisinde barındıran Mersin'e çok daha fazla sayıda turisti çekecektir. Bütün bunları göz önüne aldığımızda inanıyoruz ki '2013 Akdeniz Oyunları' Mersin'i dünya kenti haline getirme konusunda büyük katkı yapacaktır.”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.