Öne Çıkanlar Narenciye Dağıtımı Mezitlideki Okullarda Devam Ediyor mersin haber MERSİN pratik haber Erdoğan

Güzeloğlu, Mersin Ekonomi Paltformu Üyeleri İle BuluştuMersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin’de işadamı derneklerinin bir araya gelerek oluşturduğu Mersin Ekonomi Platformu’nda (MEP) 4’üncü Dönem Başkanlığı devir teslim törenine katıldı

Güzeloğlu, Mersin Ekonomi Paltformu Üyeleri İle Buluştu
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin’de işadamı derneklerinin bir araya gelerek oluşturduğu Mersin Ekonomi Platformu’nda (MEP) 4’üncü Dönem Başkanlığı devir teslim törenine katıldı. Dönem Başkanlığına Mersin Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürsoy getirildi.

“MERSİN OLARAK, TURİZMDE BARCELONA’YI TİCARETTE İSE SİNGAPUR’U YAKALAMALIYIZ”
Umut Alesta’da gerçekleştirilen buluşmada Vali Güzeloğlu, değerli olanın bir araya gelmek kadar birlikte yürümek olduğunu belirterek, ”Birlikte olmaktan güç doğar. Uluslar arası alanda da birlikte olmak önemli” dedi. Hiçbir kentin Mersin’den önde olmadığını kaydeden Güzeloğlu, Mersin’in yaklaşık iki yıl sonra gerekli ekip çalışması ile birlikte kitle turizminde Antalya’yı geride bırakacağını belirterek, turizmde Barcelona, ticarette ise Singapur ile karşılaştırılmasının gerektiğini ifade etti. Türkiye’nin çok özel ve güzel kenti Mersin’in 21’inci yüzyılda İstanbul’dan sonra küresel kalkınmayı zenginleştirecek, Türkiye’yi taşıyacak 2’inci kent olduğunun altını da çizen Güzeloğlu, Mersin’de yapılacak çok iş olduğunu söyledi. Mersin’in üç yılda eğitimde önemli mesafeler kaydettiğini söyleyen Vali Güzeloğlu, ülkenin geleceğine katkı sağlayan çocuklara yatırım yaptıklarını söyledi. Mersin’de toplam 140 bin okumaz-yazmaz insan olduğunu belirten Güzeloğlu, bu sayının şimdilerde 50 bin olduğuna dikkat çekti.“BİRLİK VE BERABERLİK OLDUĞU SÜRECE İLİMİZİN TÜM SORUNLARI AŞILACAKTIR”
MEP’in kurulduğu günden bugüne ciddi çalışmalar gerçekleştirdiğinin altını çizen Güzeloğlu, platformun sonuç odaklı bakış açısına sahip olduğunu söyledi. Söz konusu çalışmalarda birlik ve beraberlik duygularının ön planda olduğunu kaydeden Vali Güzeloğlu, bu tablonun devam ettiği sürece kentin tüm sorunlarının aşılacağını ifade etti. Güzeloğlu, 6 aylık başkanlık döneminde yaptığı çalışmalar için MEP 3’üncü Dönem Başkanı Servet Özkaya’ya teşekkür etti.

TÜRKİYE’YE ROL MODEL OLDUK
MEP 3’üncü Dönem Başkanlığı görevini Eylül ayından itibaren yürüten Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eski Mersin Şube Başkanı Servet Özkaya da, şu an mevcut üyelerle birlikte 26 iş adamı derneğinin bir çatı altında toplandığı platformun Türkiye’ye rol model olduğunu söyledi. Mersin’in sorunlarının ortak akıl ile çözümlenmesi gerektiğine dikkat çeken Özkaya, bunun için de birlik ve beraberliğin olmasının gerekliliğine işaret etti. Mersin’in liman, serbest bölge, turizm ve tarım gibi imkânlarının daha da iyi kullanılması adına Valimizin önemli çalışmalar kaydettiğini aktaran Özkaya, Vali Güzeloğlu’na verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti.“DÖNEM BAŞKANI GÜRSOY: “VALİMİZİN SİNERJİSİ, GÖREVE BAŞLADIĞI GÜNDEN İTİBAREN KENTTE HİSSEDİLDİ”
MEP 4. Dönem Başkanlığına şeçilen Alper Gürsoy ise, Vali Güzeloğlu’nun sinerjisinin, göreve başladığı günden bu yana kentte hissedildiğini söyledi. MEP’in politikalar üstü ve tarafsız bir yapıya sahip olduğunu kaydeden Gürsoy, politikayı sorgulayıp gereken noktalarda enerji vermesi gerektiğini ifade etti. Mersin’in tanıtımının daha fazla yapılması için ulusal basın temsilcilerinin kente davet edilerek, öne çıkan özelliklerinin anlatılmasını gerektiğinin altını çizdi. Gürsoy, Mersin’in tanıtımı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve siyasi parti liderlerinden görüşme talep edeceklerini ifade etti. Güzeloğlu’nun Akdeniz Oyunları tesisleri inceleme gezisine katılmayı istediklerini kaydeden Gürsoy, böylelikle hem bilgi alacaklarını hem de sürece dâhil olacaklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların sonunda MEP 3’üncü Dönem Başkanı Servet Özkaya, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na Yaratılış Atlası ve fincan takdim etti. Devir teslim töreninde ise MEP 4’üncü Dönem Başkanı Alper Gürsoy, çalışmalarından dolayı 3’üncü Dönem Başkanı Servet Özkaya’ya çiçek takdim etti.

MEP 4. Dönem yönetimi şu isimlerden oluşuyor:
MEP Dönem Başkanı: Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürsoy
MEP Başkan Yardımcısı: MESBAK Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Sağlam
MEP Genel Sekreteri: TURİYAD Genel Başkanı Ferudun Gündüz
MEP Genel Sekreter Yardımcısı: AGİP Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Dalgıç

“MEP’E ÜYE DERNEKLER”
Mersin Ekonomi Platformu’na üye olan dernekler ise şöyle: “Akdeniz Girişimcileri Proje Derneği (AGİP), Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD), Türkiye Perakendeciler Federasyonu (Çukurova PERDER), Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD), Mersin Akaryakıtçılar Derneği (MADER), Mersin Alışveriş Merkezi Perakendeciler Derneği (MAPDER), Mersin Mermerciler ve Madenciler Derneği (MERMAD), Mersin Dayanıklı Tüketim Malları Satıcıları Dayanışma Derneği (MERSAD), Mersin Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (MERSEMKOM), Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (Mersin GİAD), Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD), Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP), Mersin Serbest Bölge Kullanıcıları Derneği (MESBAK), Mersin Sanayicileri ve İşadamları Derneği (MESİAD), Mersin Sağlık İşletmeleri Derneği (MESİDER), Mersin İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER), Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER), Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Kullanıcıları Derneği (MORKSUD), Müstakil Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD), Türk Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB), Türkiye Irak Uluslar arası Yatırımcılar Derneği (TÜRİYAD), Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ile Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD)”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.