" />
Öne Çıkanlar seçim serdal kuyucuoğlu Çamlıyayla sandık silahlı kavga

İl Kadın Girişimciler Kurulu Toplantısı YapıldıTOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu Toplantısı yapıldı. Mersin Valisi Hasan Güzeloğlu, "Üretim ve üretime dayalı bir büyüme hem Mersin, hem de Türkiye açısından bir zorunluluktur. Türkiye ekonomisindeki büyümenin taşıyıcısı ve bunu daha iyi bir noktaya ulaştıracak olan Mersin'dir. Mersin, büyüyen ve üretime dayalı gelişen Türkiye'nin olmazsa olmazıdır" dedi.

İl Kadın Girişimciler Kurulu Toplantısı Yapıldı
Mersin Valisi Hasan Güzeloğlu, üretim ve üretime dayalı büyümenin hem Mersin, hem de Türkiye açısından bir zorunluluk olduğunu ifade etti. Ekonomideki büyüme rakamlarına da dikkat çeken Güzeloğlu, Mersin'in söz konusu büyümenin taşıyıcısı olduğunun altını çizerek, kentin aynı zamanda büyüyen ve üretime dayalı gelişen Türkiye'nin olmazsa olmazlarından biri olarak öne çıktığını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu Toplantısı'na eşi Ayşe Güzeloğlu ile birlikte katılan Vali Güzeloğlu, Türkiye'nin gelişip kalkınması ve daha iyi bir geleceğe taşınması noktasında kadınların oldukça önemli bir misyon üstlendiğini vurguladı. Toplumun gelişmesi ve sağlıklı bir geleceğe taşınmasının kadınsız olamayacağını savunan Güzeloğlu, kadının başta ekonomik olmak üzere üretime ve toplumun gelişimine dayalı tüm birikim ve gücünün en üst düzeyde kullanılmasına gerektiğini vurguladı.

Türkiye ve Mersin'in daha iyi noktaya ulaşabilmesi, kalkınmış bir ülke ve kent kimliğine bürünebilmesi için kadınların her alanda çaba göstermesini önemsediklerini ifade eden Güzeloğlu, özellikle kadın girişimcilerin çaba ve çalışmaları değerlendirilirken, aynı zamanda da kent ve genel anlamda da Türkiye'nin girişimcilik kültürüne de çok önemli bir katkı sağlanacağına inandığını dile getirdi. Güzeloğlu, üretim ve üretime dayalı bir büyümenin hem Mersin, hem de Türkiye için bir zorunluluk olduğunun altını çizerek, ekonomik anlamda Türkiye'nin çok güzel bir geleceğe, kararlı ve anlamlı adımlarla yürüdüğüne dikkat çekti.
Türkiye'nin dünya ölçeğinde sürdürülebilir bir büyümeyi ortaya koyduğunu, bunun da son açıklanan ekonomik verilerde de görülebileceğini kaydeden Hasan Güzeloğlu, "Rakamlar, bu büyüme sürecinin sağlıklı ve sürdürülebilir olduğunu gösteriyor. Sıklıkta vurguluyor ve inanarak altını çiziyoruz ki; Mersin, bu büyümeyi taşıyıcı ve daha güzel bir geleceğe ulaştırabilecek önemli kentlerden biridir. Mersin'in büyüklüğü, birikimi, zenginliği ve şüphesiz buna yönelik derinliği bizlere gelecek sunmaktadır. Bu nedenle büyüyen ve üretime dayalı gelişen Türkiye için Mersin olmazsa olmazlardan biridir. Bu anlamda da Mersin, aynı zamanda da Türkiye'dir" dedi.
Kentte özellikle son dönemlerde önemli ve sevindirici gelişmeler yaşandığını anlatan Vali Güzeloğlu, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (MTOSB) yatırımlar hakkında da bilgiler verdi. Güzeloğlu, söz konusu bölgede 400 metrekarelik alanda Türkiye'nin önde gelen firmalarınca yapılacak olan iki ayrı yatırımla birlikte yaklaşık 800 kişiye istihdam alanı oluşturulacağı söyledi. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan yeni arsa tahsisleriyle birlikte yatırımcıların bölgede yeni istihdam alanları oluşturarak, kent ekonomisine önemli katkılarda bulunacağını belirten Güzeloğlu, tüm bunların Mersin adına umut ve heyecan verici gelişmeler olduğunu, ancak bunların çoğaltılması gerektiğini vurguladı.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut'un da katılmış olduğu toplantıda TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayla Harp da Türkiye'de kadının çalışma yaşamındaki yerini istatiksel verilerle anlatırken, kurul olarak belirlemiş oldukları hedef ve hayata geçirmeyi düşündükleri projeler hakkında da açıklamalarda bulundu. Harp, Türkiye'de iş hayatında kadının üstlenmiş olduğu rolle ilgili çarpıcı veriler de ortaya koyarak, amaçlarının kadın girişimci sayısının arttırılması olduğunu da sözlerine ekledi.
İHA
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.