Öne Çıkanlar mersin haber Ankara mersin siyaset MERSİN BİK mersin

CHP Kurultayı’nda İsa Gök ŞovCHP'nin ikinci gün kurultayı sona erdi. İkinci gün kurultayına konuşmasıyla muhalif kanattan Mersin Milletvekili İsa Gök damgasını vurdu.

CHP Kurultayı’nda İsa Gök Şov
CHP'nin ikinci gün kurultayı sona erdi. Açılış konuşmasını yapan Kılıçdaroğlu, "Dün herkesi kucakladık, bütün dünyaya şunu gösterdik; artık CHP'nin kurultayları değişti. CHP kurultayları artık barışın ve özgürlüklerin dile getirildiği kurultaylardır", CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, “Sayın genel başkanım, sürekli konuşmalarınızda Mustafa Kemal diyorsunuz. Lütfen Mustafa Kemal Atatürk deyin. Bana saldırılıyor, dosyalarım parçalanıyor. 'Saldırıya bakın Sayın Genel Başkanım' diyorum ama bakılmıyor. Sonra televizyonlarda bakıyorum eşime kadar laflar atılmış. Kadın kotasıyla ilgili de bir ironi yapmak istiyorum. Yüzde 25'ken kota çok doldurduk ya yüzde 33'ken tam doldururuz arkadaşlar. Güvenim tam" dedi.CHP'nin 17. Olağanüstü Kurultayı tamamlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açılış konuşmasında, "Dün bütün herkesi kucakladık, bütün dünyaya şunu gösterdik; artık CHP'nin kurultayları değişti. CHP kurultayları artık barışın ve özgürlüklerin dile getirildiği kurultaylardır" derken, yuhalamalara rağmen konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Mersin Milletvekili İsa Gök ise, "Sayın Genel Başkandan istirhamım, sürekli konuşmalarınızda sürekli Mustafa Kemal diyorsunuz. Bu benim şahsi kanaatim. Lütfen Mustafa Kemal Atatürk deyin" diyerek Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulundu.İSA GÖK: "BEN UYARIYI YAPMAK İSTİYORUM. BEN PARTİMİN NEFERİYİM"
Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından İsa Gök'ün salona girmesiyle partililerin bazıları Gök'ü yuhaladı. Bunun üzerine Divan Başkanı Adnan Keskin, partilileri yuhalamamaları konusunda uyardı. Mersin Milletvekili İsa Gök, daha sonra konuşma yapmak üzere kürsüye geldi. Gök, "Sayın Genel Başkandan istirhamım, sürekli konuşmalarınızda sürekli Mustafa Kemal diyorsunuz. Bu benim şahsi kanaatim. Lütfen Mustafa Kemal Atatürk deyin" diye konuştu.
Bir tüzük taleplerinin olduğunu, bunun uzun bir süre gündeme getirilmediğini dile getiren İsa Gök, çifte kurultayın şık olmadığını ifade etti. "Kurultaylardan korkmamak lazım, kurultayları yapmak lazım" diyen Gök, "Gelin görün ki, bizim kurultaylarda ideolojik tartışmalara giremiyoruz" şeklinde konuştu.
Dünkü kurultaya kimsenin huzuru bozmaya gelmediğini dile getiren Gök, tüzükte meydana gelen bazı maddelerin partiyi hukuki olarak sıkıntıya sokmaması için konuşmak istediğini söyledi. "Ben uyarıyı yapmak istiyorum. Ben partimin neferiyim" diyen Gök, "Bana saldırılıyor, dosyalarım parçalanıyor. 'Saldırıya bakın Sayın Genel Başkanım' diyorum ama bakılmıyor. Sonra televizyonlarda bakıyorum eşime kadar laflar atılmış" diye konuştu.
İsa Gök'ün konuşması sırasında bazı delegelerin Gök'ü yuhalaması üzerine Divan Başkanı Adnan Keskin araya girdi. "CHP sol olmak zorundadır, CHP altı okunu unutmamak zorundadır. CHP geçmişini, Kuva-i Milliye'yi, Halk Fıkrası'nı unutmamak zorundadır" diyen Gök, "Kadın kotasıyla ilgili de bir ironi yapmak istiyorum. Yüzde 25'ken kota, çok doldurduk ya, yüzde 33'ken tam doldururuz arkadaşlar. Güvenim tam. Yeni bir yol çizilmekten bahsediliyor. Bu yol CHP'nin ruhuna, Kuva-i Milliye ruhuna uygun olması
gerekir. Yoksa bu politika CHP'yi AK Partilileştirir" dedi.
Gök, "Genel başkancı yapılanma, tek adamcı yapılanma sol örgütlenmelerde yer almaz" diyerek, tek adamcı olunduğu zaman solcu olunamayacağını ifade etti. Gök, yeni tüzükle kurultaya çağrı yapmanın da artık imkansız hale getirildiğini iddia ederek, konuşmasına son verdi.
İsa Gök'ün konuşmasının ardından ise Kurultay Başkanı Adnan Keskin, İsa Gök'ün dünkü kurultayda gazetecilere yaptığı açıklamada, noter onaylı delege sayısı açıklamalarına karşılık verdi. Keskin, İsa Gök'ün elindeki listenin kendi masasına getirilmediğini, İsa Gök'ün kendisiyle temasa geçmeden dışarı çıkarak gazetecilere açıklama yaptığını ifade etti. Adnan Keskin, dün kurultaya katılan hazirun cetvelinin de elinde olduğunu belirterek, yeterli imza sayısının aşıldığını ve bu rakamın bin 31 olarak tutanaklara yansıdığını söyledi.

MUHALİFLERİN DEĞİŞMESİNİ İSTEDİĞİ 9 MADDE OY ÇOKLUĞUYLA REDDEDİLDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İki kurultayımızın da toplanmasına vesile olan 362 arkadaşımızın CHP'li olmalarından en ufak bir endişem yoktur. Bunun altını özenle çiziyorum" dedi.
CHP'nin iki günlük Tüzük Kurultayı sona erdi. Bugün tüzükteki 9 madde için toplanan kurultayda yapılan oylamada, muhaliflerin değişmesini istediği 9 madde oy çokluğuyla reddedildi.
CHP'nin 17. Olağanüstü Kurultayı sona erdi. Yapılan oylama sonucu 9 maddenin reddedilmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir teşekkür konuşması yapmak üzere kürsüye geldi. "Gençlik kollarını yüzde 10 daha artırdık. Sayınızı artırın" diyen Kılıçdaroğlu, "İki kurultayımızın da toplanmasına vesile olan 362 arkadaşımızın CHP'li olmalarından en ufak bir endişem yoktur. Bunun altını özenle çiziyorum. Tüzük kurultayımızda oylamalar sırasında evet veya hayır diyen hiçbir delegenin CHP'li olmasından şüphem yoktur. Elbette ki eleştiriler olacaktır, saygı çerçevesinde bütün eleştiriler benim başımın üstündedir. Herkesi seviyorum, herkese saygı duyuyorum" şeklinde konuştu.
"Biz bir örgütüz. Kökleri tarihin derinliklerinde olan bir çınarız biz" diyen CHP lideri, "Gençlerimiz o çınarın dallarıdır, çiçekleridir" diye konuştu. Kurultayın sakin geçmesinden dolayı mutluluğunu dile getiren CHP lideri, "Hiç kimsenin endişesi olmasın. CHP halkın partisi olacaktır, CHP çağdaş bir sosyal-demokrat parti olacaktır" dedi.
"Geçmiş tüzüğü ben yapmadım, altında benim imzam yok. Geçmiş tüzük geçmişte yapılmıştır" diyen Kılıçdaroğlu, "Hedefimiz gelecek. Hedefimiz CHP'nin iktidar olmasıdır" şeklinde konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.