" />
Öne Çıkanlar Kılıçdaroğlu siyaset Aleviler Eşit Yurttaşlık İstedi Mersinde 50 Bin Kişi Yüzme Öğrendi tarıkakan

CHP'li Seçer'in Mahalle Mitingleri SürüyorCHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, "Halkın iktidarını kurmak için pazar günü oyunuzu CHP’ye verin. Bize güç verin, Mersin ve Tarsus’u ayağa kaldıralım" dedi.

CHP'li Seçer'in Mahalle Mitingleri Sürüyor
CHP Mersin Milletvekili ve 2. sıra adayı Vahap Seçer, seçmenlere 12 Haziran Pazar günü sandık başına gitme çağrısında bulunarak, "AKP’nin maskesini düşürmek, korku imparatorluğunu yıkmak ve halkın iktidarını kurmak için oyunuzu CHP'ye verin” dedi.
Seçim çalışmalarına 2 aydan bu yana yoğun bir şekilde devam eden Seçer, Mersin ve Tarsus’ta köy, belde ve mahallelerde düzenlediği toplantılarda CHP'nin projelerini anlattı. Düzenlediği mahalle mitinglerinde seçmenlerden büyük destek gören Seçer, gösterilen ilginin 13 Haziran sabahının CHP iktidarının habercisi olduğunu savundu. 9 yıllık AKP iktidarı döneminde Türkiye’nin temel sorunları çözülemediğini, aksine sorunların daha da arttığını ileri sürün Seçer, "Geride kalan 9 yılda yoksulluk artmış, emekli ve işçi hak ettiği maaşı alamamış ve en önemlisi de çiftçi kesimimiz sanki bilinçli bir şekilde yok edilmeye çalışılmıştır. Ülkemizin başını 30 yıldır ağrıtan, ekonomik ve sosyal açıdan büyük zararlar veren terör olayları artmış, AKP’nin 'çözüm' diye ortaya attığı politikalar, işi, içinden tamamen çıkılmaz bir hale getirmiştir” diye konuştu.
Türkiye'nin yeni bir anayasaya şiddetle ihtiyacı olduğuna söyleyen Seçer, “12 Haziran sonrası hangi parti iktidara gelirse gelsin yeni bir anaya yapılması için çalışma yapılacak. Tüm siyasi partilerin ve toplumun tüm kesimlerinin ortak görüşleri ön planda tutularak demokratik, insan haklarına saygılı, özgürlükçü, tüm renkleri kapsayabilen bir halkın anayasası yapılmalıdır. 12 Eylül askeri cuntasının baskıcı anlayışıyla bugünlere kadar gelen anayasası mutlaka değiştirilmelidir” şeklinde konuştu.
Türk demokrasisinin temel taşı olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin son 30 yılda yapılan seçimlere hiç bu kadar iddialı girmediğini kaydeden Seçer, şöyle devam etti; "Uzun yıllardır tek başımıza iktidar olamadık. Halkın taleplerini karşılayamazsanız, beklentilerine cevap veremezseniz iktidar olmanız tabi ki zor. Geçmişte, özellikle devletçi bir yapı ile seçmenlerin karşısına çıkan CHP, iktidara uzak duran bir görüntü sergilemiştir. Ama bugün CHP, seçimlere giren tüm siyasi partileri geride bırakan projeleri ve seçim bildirgesi ile 12 Haziran seçimlerine gitmektedir. Bildirgemize baktığınızda toplumun tüm kesimlerinin sıkıntılarına merhem olacak, beklentileri karşılayacak projeleri görmeniz mümkün. CHP toplumun sorunlarını tespit etmiş, somut-akılcı projelerle halkımızın karşısına çıkmıştır.”"EN ÖNEMLİ SORUN YOKSULLUK"
Ülkedeki en önemli sorunun yoksulluk, işsizlik ve terör olduğunu ifade eden Seçer, “CHP ‘verdiğim sözleri yerine getiremezsem 4 ay içinde istifa ederim’ diyebilerek dürüstlüğünü ortaya koyan bir genel başkana, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve onun kadrolarına sahiptir. Böyle bir genel başkana ve kadrolarına sahip CHP’nin bence en önemli projesi 'Aile Sigortası' projesidir. Bunun yanında çalışan emeklilerden kesilen Sosyal Destekleme Primini kesintisini kaldıracağız, intibak yasasını çıkartacağız. Üniversite öğrencilerinin harç paralarını kaldırıp, çiftçilerimiz için mazotun litresini 1,5 TL’ye indireceğiz ve çiftçilerin elektrik borçlarını sileceğiz. Vatandaşlarımızın bunları önemsemesini istiyorum. Başbakan Erdoğan, İstanbul’a ikinci boğazı düşünürken, biz halkın boğazını düşünüyoruz. Başbakan, biz bu projeleri açıkladığımızda ‘Kaynağı nerede?’ diye bize sorarken, İstanbul’a ikinci boğazı yapacağım derken kaynak probleminden bahsetmiyor. Türkiye’nin kaynakları çok. AKP Genel Merkezine bağlanan hortumlar kesilirse kaynak ortaya çıkar. Türkiye’nin kaynağa değil, dürüst siyasetçilere ihtiyacı var. Bu nedenle siyasi ahlak yasasını mutlaka çıkartacağız ” dedi.“YAPACAĞIZ DEDİLER, HİÇBİR ŞEY YAPMADILAR, FAKAT NÜKLEERİ DAYATIYORLAR"
AKP’nin 9 yıl boyunca 'Mersin ve Tarsus’a şunları yapacağız' demelerine rağmen hiçbir şey yapmadığını söyleyen Seçer, “Mersin’e önemli kamu yatırımları gelmedi. AKP yöneticileri 'yapacağız' gibi cekli, caklı cümleler kurdular. 'Mersin’de turizm patlayacak, havaalanı yapılacak, lojistik merkezi olacak, sahil bandı yapılacak' dediler, fakat yapmadılar. Bunları yapmayan zihniyet, belki de yüz karası olan bir projeyi, Mersin’e ceza verircesine nükleer santral projesini hayata geçirmek için çaba sarf ediyor. Tüm uyarılarımıza rağmen Sayın Başbakan inadından vazgeçmedi. Bu proje halk yararına bir proje değildir. Bu proje yandaşlara bir rant projesidir. Bunun içinde Rusya’daki büyük şirketler ile Sayın Erdoğan’a yakın işadamlarının karşılıklı olarak ‘kazan kazan’ mantığı ortaya çıkmış, gizli ve parası çok yüksek bir projedir. Mersin halkının içi rahat olsun, 12 Haziran’da iktidar değişecek bu proje çöpe atılacaktır” diye konuştu."İSTİHDAMI ARTTIRICI PROJELER BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLECEK"
CHP iktidarında bölgede istihdamı arttırıcı projelerin bir an önce yaşama geçirileceğinin müjdesini veren Seçer, şöyle devam etti; "9 yıl boyunca üretimi baltalayan uygulamalar dayatılmış, üreticilik duygusu yok edilmeye çalışılmış, insanlarımız yokluğa mahkum edilmiştir. Türkiye’de ilk sanayi hareketlerinin başladığı Tarsus’ta, yeniden işletmelerin çalışması, insanlarımızın iş ve aş kapısına kavuşması için 12 Haziran’da iktidar olacak CHP’nin bir mensubu olarak elimden geleni yapacağım. Halkımızın içi rahat olsun, onların sigortası, avukatı, temsilcisi ben olacağım.”

"İNSAN ODAKLI EKONOMİK MODEL UYGULAYACAĞIZ"
İktidarları döneminde insan odaklı bir ekonomik modeli uygulayacaklarını söyleyen Vahap Seçer, “Özellikle şunun sözünü veriyorum ki, siyaset yapmamın en önemli sebeplerinden biri olan Tarsus’a, iktidarımız döneminde hak ettiği kamu yatırımlarının yapılması için uğraş vereceğim. Vatandaşlarımın içi rahat olsun. Benim onlardan isteğim, bugüne kadar hangi partiye oy vermiş olurlarsa olsunlar, tereddüt etmeden CHP’ye oy vermelerini istiyorum. Özellikle Tarsuslu hemşerilerimden CHP’yi kentimizde 1. parti çıkarmalarını istiyorum. 13 Haziran’da da iktidara gelecek olan CHP’nin bir vekili olarak bunun onuru, şerefi ve sorumluluğu ile parlamentoya beni göndermelerini talep diyorum” dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.