" />
Öne Çıkanlar Orman Fidanlık Müdürlüğü Yeni Sezon Mersin GİAD Üyeleri Tanışma Kokteylinde Buluştu Forum Mersinden Gnctrkclllilere Özel Bayram İndirimi MERSİN GİAD ANKET SONUÇLARINI ROTARY KULÜBÜ İLE PAYLAŞTI Bağırsak Kanseri Hemoroide Neden Olabiliyor

MHP 'Tek Başına İktidar' Olmak İstiyorMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "2011 yılı Türkiye için önemli bir dönüm noktasıdır. AKP, Türkiye'nin 8 yılını heba etmiştir. Türkiye'de kurumlar arasında sürekli bir çatışma var" dedi.

MHP 'Tek Başına İktidar' Olmak İstiyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "2011 yılı Türkiye için önemli bir dönüm noktasıdır. AKP'nin 8 yıllık iktidarında kavga, kargaşa, kaos, kriz, kamplaşma ve kutuplaşma vardır. AKP, Türkiye'nin 8 yılını heba etmiştir. Türkiye'de kurumlar arasında sürekli bir çatışma var. TSK bir gerilim stratejisiyle bu kavga ortamına çekildi. Sayın Başbakan, böylesi bir kaos ortamından siz ne bekliyorsunuz? Ne yapmak istiyorsunuz? Bu ülkeyi birçok yönüyle cephelere ve kamplara ayırmanın kime ne faydası var?. Türkiye'nin AKP'den kurtulup yeni bir nefes, yeni bir sesle geleceğe bakmalı. Artık iktidar olmak istiyoruz. Eğer bunu başarabilirsek millet bizim anlımızdan öper, başaramazsak ensemize bir tokat atar ve geldiğimiz gibi geri gideriz. Bir defa denenmek, bir defa iktidar olmak istiyoruz" dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'de kurumlar arasında sürekli bir çatışma olduğunu, TSK'nın bir gerilim stratejisiyle birlikte bu kavga ortamına çekildiğini söyledi. AK Parti'nin 8 yıllık iktidarının Türkiye için bir kayıp olduğunu savunan Bahçeli, Türkiye'nin yeni bir ses ve yepyeni bir nefesle geleceğe bakması gerektiğini, bu noktada 'tek başına iktidar' olmak istediklerini söyledi.
Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi'nce yapımı bir süre önce tamamlanan 29 tesisin açılışı, 12 tesisin de temel atma törenine katılan Bahçeli, Anıttepe Parkı'nda gerçekleştirilen etkinlikte halka hitap ederek hükümete yüklendi. 2011 yılının, Türkiye açısından önemli bir dönüm noktası olduğu vurgulayan Bahçeli, Türkiye'nin çok kısa bir zaman diliminde bir yol kavşağına getirildiğini ve ülkenin huzurlu olmadığını vurguladı. Bahçeli, "Türkiye güvenli değildir. Türkiye, istikrarlı bir şekilde
kalkınabilen bir ülke olmaktan uzaklaşmıştır. Türkiye, bir 'kader anı' yaşamaktadır. Bu noktada 2011 yılı önemli olmasının yanında bir 'dönüm noktası' niteliği taşımaktadır" dedi."TÜRKİYE AKP İLE BİRLİKTE 8 YILINI KAYBETMİŞTİR"
Bahçeli, demokrasinin vazgeçilmez unsurları olarak kabul edilen bütün siyasi partilerin, 2011 yılında yapılacak olan seçimlere daha çok önem vermesi, halkı aydınlatması, program ve projelerini anlatmanın yanında Türkiye'nin geleceğinin yeniden kurgulanması adına neler yapabileceğini açık ve net bir şekilde ortaya koyması gerektiğini vurguladı. Türkiye'nin son 8 yıldan bu yana AKP Hükümeti tarafından yönetildiğini hatırlatan Bahçeli, "Bu 8 yılın özeti; kavga, kargaşa, kaos, kriz, kamplaşma ve kutuplaşmadır. Yakın tarihimizde hiçbir siyasi partiye nasip olmayan bir başarıyla iktidar olmuş olan bir siyasi parti, 8 yılı heba etmiştir. 8 kayıp yılı ortaya çıkarmıştır. Bu 8 yıl içerisinde her ne hikmetse 36 etnik unsura takılıp kalınmış, 8 yıl boyunca da bunu tekrar edip durmuşlardır. Sayın Başbakan, Türkiye'yi 36 etnik unsura Türkiye'yi bölmekle sizin elinize ne geçecek? Bunu millet anlayamamıştır" dedi.

"TÜRKİYE'DE KURUMLAR ARASINDA SÜREKLİ BİR ÇATIŞMA VAR"
Türkiye'deki kurumlar arasında sürekli bir gerilim ve çatışma ortamı oluşturulduğunu dile getiren Bahçeli, yargı ile yasama ve Anayasal tüm kurumlar birbiriyle çatışma halinde olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) de hayata geçirilen gerilim stratejisiyle birlikte söz konusu tartışma ortamına çekildiğini savundu. Bugün gelinen noktada Türkiye'nin kaos ortamına sürüklendiğini öne süren Bahçeli, "Sayın Başbakan, böylesi bir kaos ortamından siz ne bekliyorsunuz? Ne yapmak istiyorsunuz? Bu ülkeyi birçok yönüyle cephelere ve kamplara ayırmanın kime ne faydası var? Artık bu iktidardan kurtulma zamanı gelmiştir. İkinci kez milletimiz bu iktidardan bir şeyler ummuş ama bakmış ki olmuyor. AKP'yi, üçüncü kez iktidara getirmek demek; öncelikle AKP'ye, sonrasında da Türkiye'ye zarar vermektir. Bu nedenle ne AKP, ne de Türkiye zarar görsün. İşin kısa yolu; AKP'den kurtulmaktır" diye konuştu."MHP OLARAK TÜRKİYE'DE 'TEK BAŞINA İKTİDAR' OLMAK İSTİYORUZ"
2011 yılında yapılacak olan seçimlerin, demokratik bir ortamda millet iradesindeki bir 'iktidar değişikliği'ni öngören bir seçim olması gerektiğini ifade eden Bahçeli, konuşmasını da şöyle sürdürdü; "Türkiye, AKP'den kurtularak yepyeni bir nefese, yeni bir sese ve anlayışa kavuşup, geleceğe de böyle bakmalıdır. Bu nedenle önümüzdeki dönemde yapılacak olan seçimlere MHP olarak çok iyi hazırlanıyoruz. Mersin'de olduğu gibi yerel yönetimlere hakim olan zihniyetin, artık Türkiye'ye de hakim olmasını zamanı gelmiştir. Bunun için 'tek başına iktidar' olmayı hedefliyoruz. MHP olarak 'iktidar' olmak istiyoruz. Birliğimiz ve dirliğimiz için, bin yıllık kardeşliğimiz için, yoksulluktan hesap sormak için, kamplaşmadan bölünmeden kurtulmak için, yetim, fakir ve öksüzün bu ülkede yaşayan muhterem millet evlatları olarak görmek için ve Türkiye'yi en kısa sürede sosyal ve ekonomik yönden güçlü bir konuma getirmek için, işsizliği ortadan kaldırıp üretimi arttırıp, gelir dağılımını düzeltmek için iktidar olmak istiyor.""TÜRKİYE'NİN TOPARLANMA VE ONARIM HÜKÜMETİNE İHTİYACI VAR"
Türkiye'de milli değerler ve üniter yapının bozulmak üzere olduğunu, bunun yanında Türkiye'nin toprak bütünlüğünün tehdit altında olduğunu iddia eden Devlet Bahçeli, tam da bu noktada AKP'nin geçmişinde 8 yıllık bir tahrip olduğunu vurguladı. Söz konusu tahribatın giderilmesi gerektiğini, bu nedenle bir 'toparlanma ve onarım hükümeti'ne ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Bahçeli, Türkiye'yi toparlayacak ve mevcut tahribatı ortadan kaldırıp yeniden onaracak tek partininse MHP olduğunu söyledi. Bahçeli, "Yolsuzluklardan hesap sormak için de MHP'nin iktidarına ihtiyaç vardır. Alnımız açık bir iş başardığımızda öpülmek üzere, ensemiz açık herhangi bir hata veya kabahatte tokat yemek üzere. Böyle hazırlanıyoruz. Eğer bunu başarabilirsek millet bizim anlımızdan öper, başaramazsak ensemize bir tokat atar ve geldiğimiz gibi geri gideriz. Ama bir defa denenmek, bir defa iktidar olmak istiyoruz" ifadesini kullandı. Bahçeli, daha sonra merkez ilçe Toroslar Belediyesi'nce yapımı bir süre önce tamamlanan 29 projenin
açılışını gerçekleştirirken, 12 projenin de temelini attı.
İHA
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.