Öne Çıkanlar Kılıçdaroğlu siyaset Aleviler Eşit Yurttaşlık İstedi Mersinde 50 Bin Kişi Yüzme Öğrendi tarıkakan

MTB’nin Yeni Vekillerden BeklentileriMersin Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir bir basın açıklaması yaparak, seçimlerden sonra başlayan yeni döneme ilişkin olarak Mersin kamuoyunun ciddi beklentileri olduğunu belirtti. Özdemir, “Milletvekillerimizin parti farkı gözetmeksizin, bu beklentileri en iyi biçimde karşılamak için çalışacaklarından eminiz” dedi.

MTB’nin Yeni Vekillerden Beklentileri
Mersin Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir bir basın açıklaması yaparak, seçimlerden sonra başlayan yeni döneme ilişkin olarak Mersin kamuoyunun ciddi beklentileri olduğunu belirtti. Özdemir, “Milletvekillerimizin parti farkı gözetmeksizin, bu beklentileri en iyi biçimde karşılamak için çalışacaklarından eminiz” dedi.
Özdemir açıklamasında şunları söyledi:
“Bir seçim dönemini daha geride bıraktık. Yeni dönemde, milletvekillerimizden öncelikli beklentimiz, esas görevleri olan ve anayasada belirtilen yasama ile ilgili görevlerini yaparken, aynı zamanda Mersin’in sorunlarının çözümü için de çaba göstermeleridir.
Ankara’da görev yapacak milletvekillerimizin, Mersin ile bağlantılarını mümkün olduğunca güçlü tutmalarının, Mersin’e hizmet yolunda bir ön şart olduğuna inanıyoruz. Bunun başarılmasında;
Mersin yerel medyasının (gazeteler, internet siteleri, televizyon ve radyolar) mümkün olduğunca yakından takip edilmesi,
Mersin’e düzenli olarak ziyaretler yapılması ve bu ziyaretlerde vatandaşlarımızla görüşme imkanı sağlayacak irtibat noktaları oluşturulması,
Şehrimizin kanaat önderi konumunda bulunan kişi ve kurumlarıyla devamlı irtibat halinde olunması gibi yöntemlerin çok yararlı olacağını düşünüyoruz.Önemli görevlere seçilen kişilerin etrafında dar bir halkanın oluşması, Türk siyasetinin bir gerçeği haline gelmiştir. Bu tür halkaların müdavimi olan bazı kişilerin yaptıkları yanlış işler, en çok milletvekillerimize zarar vermektedir. Ayrıca, bu tür kişiler milletvekillerimizin toplumun geniş kesimleri ile bağlantı kurmalarının önünde bir engel oluşturmaktadır.
Bu konuda, milletvekillerimizin azami dikkati göstereceklerine ve sahip oldukları basiret ve feraset ile bu sorunun üstesinden gelebileceklerine inanıyoruz.
Milletvekillerimizin sadece kendilerine ve partilerine destek verenlerin değil, aynı zamanda muhalif kesimlerin de, şehirle ilgili konulardaki görüşlerini takip etmelerinde fayda olduğunu düşünüyoruz. Böylece sorunlara daha geniş bir açıdan bakma imkanına kavuşacaklardır.
Sesini duyurma imkanı olan kesimler bir şekilde seslerini duyurabilmektedir. Ancak, toplumun geniş kesimleri bu tür imkanlardan yoksundur. Milletvekillerimizden, bu konudaki beklentimiz, toplumun sessiz yığınları ile iletişim kurabilecek mekanizmaları geliştirmeleridir.
Milletvekillerimizin ulaşılabilir olmaları çok büyük önem arz etmektedir. Elbette her arandıklarında, karşımızda olmalarını beklemiyoruz. Ancak, kendilerine sağlanan sekreterya ve danışmanlık imkanlarının iyi kullanılması halinde, iletişim kopuklukları yaşanmayacaktır.
Milletvekillerimiz, Mersin’in sorunlarının çözümünde öncü rolü oynamak istiyorlarsa, kentimizin gündemdeki tartışmalı konularla ilgili olarak doğrudan taraf olmamaya özen göstermeli, yeri geldiğinde taraflar arasında arabulucu rolü oynamalıdırlar.
Milletvekillerimiz, Mersin gündemini yakından takip etmenin yanı sıra, kendilerinin yasama konusundaki çalışmaları ve yürütme ile ilgili girişimleri hakkında Mersin kamuoyunu bilgilendirirlerse, kendilerinin değerli çalışmalarını yakından takip etme imkanına kavuşabiliriz.
Mersin kamuoyunun en büyük beklentilerinden birisi, milletvekillerimizin parti farkı gözetmeksizin, şehrimizle ilgili asgari müştereklerde bir araya gelmeleridir. Her türlü siyasi mülahazanın üzerinde, ortak bir Mersin siyasetinin geliştirilmesi hepimizin ortak arzusudur. Ayrıca, milletvekillerimizin kendi aralarında birlik ve beraberlik tavrı sergilemeleri, kentimizde de aynı havanın yayılmasına vesile olacaktır. Bunların başarılabilmesi için, kendi aralarındaki iletişimi canlı tutmaları gerekmektedir.
Milletvekillerimizin meclis çalışmalarına aktif biçimde katılmaları, Mersin ile ilgili doğrudan veya dolaylı olarak gündeme gelen konuları yakından takip edebilme, gerektiğinde müdahale edebilme ve yön verebilme imkanı sağlayacağından dolayı, son derece önemlidir.
Mersin’i ilgilendiren konular Meclis gündemine geldiğinde, Mersin kamuoyu bilgilendirilmeli, gerektiğinde kamuoyu harekete geçirilerek, etkin bir lobi gücü oluşturulmalıdır.
Her fırsatta dile getirdiğimiz “ülkeler ülkelerle, şehirler ise şehirlerle yarışır” gerçeği, meclis çalışmaları esnasında, milletvekillerimizin de karşısına çıkacaktır. Değerli milletvekillerimizin, bu yarışta Mersin’in menfaatlerini korumak için, ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarından kuşkumuz yoktur.
İfade ettiğimiz beklenti ve önerilerin dikkate alınması halinde, milletvekillerimiz Mersin’in sorunlarının çözümünde etkin bir rol oynayabilecekleri gibi, milletimizin kendilerine teslim etmiş olduğu emanetin de gereğini yerine getirmiş olabileceklerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletvekillerimizi tebrik ediyor, bu zorlu ve onurlu görevde başarılar diliyor, 24. Yasama Dönemi’nin ülkemiz ve kentimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”
PRATİKHABER
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.