Öne Çıkanlar MEZİTLİ BELEDİYESİ mersin kültür sanat Muhtarlardan Kaynaşma Yemeği Volkan Konaktan Muhteşem Konser basri güzeloğlu

Yüksel Yeşilova Kendini SavunduEşinin yanı sıra anne ve babasıyla birlikte hakkındaki iddialara yanıt veren Yüksel Yeşilova, ağabeyinin psikolojik rahatsızlığı olduğunu tekrarladı ve böyle biriyle aynı ailede olmaktan utandığını dile getirdi.

Yüksel Yeşilova Kendini Savundu
Eşinin yanı sıra anne ve babasıyla birlikte hakkındaki iddialara yanıt veren Yüksel Yeşilova, ağabeyinin psikolojik rahatsızlığı olduğunu tekrarladı ve böyle biriyle aynı ailede olmaktan utandığını dile getirdi.
Yüksel yeşilova, ididalara yanıt verirken eşi Daniella Ela Yükselova gözyaşlarına hakim olamadı. Baba Yeşilova oğlu Murat Yeşilova'dan artık bıktıklarını ve öz oğlunu vurmayı dahi düşündüğünü dile getirdi. Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Yüksel Yeşilova, "Sırf ailemden biri, ağabeyim olduğu için sabrettim. Sorunu aile içinde halledelim diye yıllarca bekledik. Böyle bir insanla aynı aileden olduğum için utanıyorum. Reyting toplamak için insanları rencide edecek sözler kullanıp, o anki durumdan faydalanan kişileri de kınıyorum" dedi.
Bank Asya 1. Lig'in 3. haftasında Samsunspor ile Mersin İdmanyurdu arasında oynanan mücadelenin 42. dakikasında müsabaka devam ederken, sahaya giren ağabeyinin bıçaklı saldırısına uğrayan Mersin Teknik Direktörü Yüksel Yeşilova, düzenlediği toplantıyla hakkındaki iddialara yanıt verdi ve her şeye rağmen görevinin başında olduğunu açıkladı.
Almanya'dan gelen eşi Daniella Ela Yükselova'nın yanı sıra annesi Latife Yeşilova ve babası Turan Yeşilova ile birlikte Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Basın Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Yeşilova'ya ağabeyi Muhittin Yeşilova, kuzeni Hasan Gökçe ve halasının oğlu Mehmet Avcı da destek verdi. Burada gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yüksel Yeşilova, ağabeyinin akli dengesinin yerinde olmadığını tekrarladı ve ağabeyinin bugüne kadar kendisi hakkında çeşitli suçlarda savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ve bu suçlamalar arasında eşi Daniella Ela Yükselova'ya dahi tecavüz ettiği iddialarının yer aldığını, ancak bunlardan hepsinden aklandığını vurguladı.

"AİLEM İÇİN AĞABEYİM OLDUĞU İÇİN YILLARCA SUSTUM"
Uyuşturucu kaçakçılığı, tecavüz, tehdit ve şantaj gibi suçlamalarda ağabeyinin kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğuna dikkat çeken Yeşilova, "Yapılan başvurularda tüm bu suçlamalarla ilgili olarak hakkımda dava açılma gereği bile duyulmamış. Herkes bana; 'Hocam, nasıl böyle bir insanla yaşayabiliyorsunuz? Yıllarca nasıl sabrettiniz?' diye soruyor. Sırf ailemden biri, ağabeyim olduğu için sabrettim. Sorunu aile içinde halledelim diye yıllarca bekledik. Bir insan, bir başkası hakkında 653 defa suç duyurusunda bulunur mu? Türkiye'de 653 ayrı suç işleyen var mı?" diye sordu.
Görev yaptığı süreçlerde ağabeyi Murat Yeşilova'nın; Trabzonspor, Sivasspor, Giresunspor ve Mersin İdmanyurdu kulüp başkanlarına yüzlerce mektup yazdığını bununla da yetinmeyip bulunduğu illerdeki yerel yöneticilere de şikayet mektubu yazdığını anlatan Yüksel Yeşilova, Başbakanlık başta olmak üzere İçişleri ve Dışışleri Bakanlıklarına da aynı mektupların gönderildiğini dile getirdi.

"BANA VE AİLEME ADETA HAYATI ZEHİR ETTİ"
Yeşilova, "Tecavüzden ve sapıklıktan tutun da uyuşturucu kaçakçılığına kadar hakkımda her yere şikayet mektupları gönderdi. Savcılığa şikayet ediyor ehliyetimin sahte olduğunu söylüyor. Lisansımın, pasaportumun sahte olduğunu söylüyor yani hiçbir şeyim gerçek değilmiş ona göre. Bir insan, bir haftada 75 kişiye 15'şer mektup yazıyorsa o insanın psikolojisinin ne durumda olduğunu buyurun siz karar verin" dedi.
Ağabeyinin sadece kendisine değil, ailesine de adeta hayatı zehir ettiğini savunan Yeşilova, ağabeyi Murat Yeşilova'nın kendi öz babasını 'bisiklet hırsızlığı' yaptığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu, yine annesi hakkında da suçlamalarda bulunduğunu ve annesinin evini; 'randevu evi' diye ihbar ettiğini dile getirerek, ağabeyinin de tüm bunları da ailesini rezil etmek için yaptığını öne sürdü.

"YÖNETİM HAKKIMDA ALACAĞI KARARA SAYGI DUYARIM"
Kendisi hakkında Mersin İdmanyurdu yönetiminin herhangi bir karar vermediğini verilecek karar da saygı duyacağının altını çizen Yeşilova, eğer görevi bırakması istenirse gereği neyse onu yapacağını ve hiç kimsenin arkasından da asla kötü söz söylemeyeceğini vurguladı. Yaşananların ve gerçeklerin ortada olduğunu belirten Yeşilova, böyle bir insanla aynı aileden olmaktan dahi utanç duyduğunu vurguladı. Yeşilova, polisin yapmış olduğu araştırmalara göre ağabeyi Murat Yeşilova'nın Mersin'de ismini bilmediği biriyle 2 gün boyunca mesajlaştığını ve kendisi hakkında ağabeyine bilgi verildiğini kaydetti. Bu konunun araştırılacağını ve gerçeklerin bir bir ortaya çıkacağını belirten Yeşilova, ağabeyinin mesajlaştığı kişinin kendilerini uyarması halinde gerekli güvenlik önlemlerini alacaklarını ve böylesi bir olayın da yaşanmamış olabileceğini söyledi.

"REYTİNG İÇİN BENİ RENCİDE EDECEK SÖZLER SARF EDENLERİ KINIYORUM"
Söz konusu olayları yaşadıkları için üzgün olduklarını ve ağabeyinin yaptıkları şeyler nedeniyle de adeta utandıklarını ifade eden Yeşilova, böylesi bir ağabeye sahip olmanın da kendisini utandırdığını dile getirdi. Bugüne kadar hakkında hiçbir suç kaydı bulunmadığına dikkat çeken Yeşilova, antrenörlük lisansının sahte olduğu, TÜFAD'a kaydı olmadığı yönündeki iddiaları da belgeleriyle yalanladı, Türkiye ve Almanya Futbol Federasyonu'ndan almış olduğu lisansları toplantıya takip eden gazetecilere gösterdi. Yüksel Yeşilova, "Türk futboluna hizmet eden bir teknik direktör her ne olursa olsun, 6 yerinden bıçaklanmış ve can çekişirken, reyting toplamak için insanları rencide edecek sözler kullanıp, o anki durumdan faydalanan kişileri de kınıyorum. İnsan, karşısında her kim olursa olsun; 'Geçmiş olsun' der. Ben söylediklerimin arkasındayım ve her şeyi ispatlayabilirim" ifadesini kullandı.

"AYNI ŞEY SİZİN BAŞINIZA GELSE GAZETECİLİĞİ BIRAKIR MIYDINIZ?"
Bir gazetecinin; "Yaşananların ardından görevi bırakmayı düşünüyor musunuz?" şeklindeki sorusuna da Yüksel Yeşilova, şu yanıtı verdi; "Haddim değil ama aynı şey sizin başınıza gelmiş olsaydı gazeteciliği bırakır mıydınız? Ekmeğinizi kazandığınız işi bırakır mıydınız? Eğer dile getirilen iddiaları gerçekten yapmış olsaydım bu insana gerek kalmazdı, cezamı zaten ilgili mahkeme verirdi ve bugün cezaevinde olurdum. Bir doktora, herhangi biri iftira attı diye o doktor mesleğini mi bırakır? Biri sizi
bıçakladı, iftira attı diye mesleği mi bırakırsınız? Sonuçta benim çocuğum var ve ben ekmeğimi kazanmak zorundayım. Bu işi, burada yapabildiğim sürece yaparım. Eğer yapamazsam yapabildiğim ölçüde yaparım. Teknik direktörlük yapamıyorsam gider şoförlük, garsonluk yaparım ama çocuğumun ekmek parasını kazanırım. Ben burada gırgırına durmuyorum, ekmek mücadelesi veriyorum. Herkes bunu bilsin ve herkes bunu iyi düşünsün. Benim 23 yaşında çocuğum, torunum var."

"BURAYA EŞİMİ AKLAMAYA DEĞİL GERÇEKLERİ ANLATMAYA GELDİM"
Eşi Daniella Ela Yeşilova'nın Alman asıllı olduğunu ve evlendikten sonra Müslümanlığı tercih ettiğini anlatan Yeşilova, daha sonra sözü eşine bıraktı. Toplantıda zaman zaman gözyaşlarına boğulan Daniella Ela Yeşilova ise, söze nerden başlayacağını bilmediğini ve yaşananların hem kendisini, hem de ailesini çok sarstığını ifade ederek, bugün Türkiye'ye eşi Yüksel Yeşilova'yı aklamaya gelmediklerini aksine gerçekleri anlatmaya geldiğini dile getirdi. Eşinin 5 yıl önce açılan davada ailesiyle birlikte aklandığını kaydeden Yeşilova, Murat Yeşilova'nın kendi öz ailesini de rahatsız ettiğini anlattı.

"OĞLUM MURAT YEŞİLOVA SAPIKTI, PSİKOLOJİSİ BOZUKTU"
Baba Turan Yeşilova da, bugüne kadar hep sustuklarını, ancak artık susmayacaklarını ve gerçekleri herkese anlatacaklarını ifade ederek, "Bir baba, evlatları arasında asla ayrım yapmaz. Baba kötü, anne kötü, kardeş kötü, bacı kötü. Kısacası herkes kötü onun için. Peki sadece sen mi iyisin bir tek? Bu çocuk hep böyleydi. Sapıktı ve psikolojisi de bozuktu. Oğlum Yüksel Yeşilova hakkındaki tüm iddiaların aslı astarı yoktur ve hepsi de asılsızdır. Yaşadıklarımız artık bizi bıktırdı. Bana, eşime, çocuklarıma kısacası aileme hak etmediğimiz suçlamalarda bulundu. Namusumu temizlemek için Murat'ı vuracaktım. Bu aşamaya geldim artık. Annesi yani eşim bana engel oldu; 'Sen gidersen, ben ne yaparım' diye. Biz de yıllarca susmak zorunda kaldık ve bugünlere geldik" dedi.

"BİZE KAN KUSTURDU. KEŞKE BÖYLE BİR OĞLUM OLMASAYDI"
Oğlu Murat Yeşilova'nın kendisi ve ailesi hakkındaki iddiaların kendisini artık bezdirdiğini dile getiren anne Latife Yeşilova ise, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Oğlumun dile getirdiği gibi ben 'kötü kadın' mıyım? Sizce kötü bir kadına benziyor muyum? Biz ona para verirsek iyiydik, vermezsek kötüydük. Kan kusturdu bize. Gittik savcılığa suç duyurusunda bulunduk kendisi hakkında. Ben kendisini artık istemiyorum, böyle bir oğlum yok ve onu reddettim. Hakkında gidip ihbarlarda bulunuyor, karakolda dosyalarım kabardı. Sürekli karakola gidip geliyorum. Benim kendisinin öz annesi olmadığımı iddia ediyor. Keşke annesi olmasaydım, böyle bir oğlum olmasaydı. Yaşananlar nedeniyle bırakın evden dışarıya çıkmayı, balkondan dışarı bakmaya bile utanıyordum artık."

"AĞABEYİMİN YÜZÜNÜ DAHİ GÖRMEK İSTEMİYORUM"
Ağabey Muhittin Yeşilova da, kendisinden büyük olan Murat Yeşilova'nın kahrını 20 yıldan bu yana çektiklerini ve ağabeyiyle de yaklaşık 15-20 yıldan bu yana da yaşanan olaylar nedeniyle görüşmediğinin bilgisini verdi. Ağabeyinin, kendisine de tehdit ve hakaret içeren mektuplar gönderip telefonlar açtığını, ailesini rencide edici davranış ve tutumlarda bulunduğu bilgisini de veren Yeşilova, "Ben ağabeyimi yıllar önce zaten silmiştim. Maalesef kendisi hala ailem ve kardeşlerimle uğraşıyor. Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum çünkü her şey ortada. Ancak şunu söyleyebilirim ki, Murat Yeşilova insanlarla uğraşmaktan adeta zevk alıyor. Ailesinden birinin kendisinden üstün olmasını hazmedemiyor. Kendi ailesi ve çocuklarının yükselmesini istiyor. Bu düşüncede olan bir insan. Ben kendisiyle 20 yıldır görüşmüyorum ve yüzünü de bir daha asla ama asla görmek istemiyorum" diye konuştu.
İHA
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.