1. Şu ayeti dinle; hiç üzerindeki göğe bakmazlar ‘mı? Bakıp da bizim onu nasıl sağlamca bina ettiğimizi onda en ufak bir çatlaklık, dengesizlik olmadığını düşünmezler mi? (Kaf suresi,50/6)

2. Sonra göğün yüzüne bak nasıl sükûnet içerisinde bir sessizlik, hikmet içerisinde bir hareket, haşmet içerisinde bir parıldama, ziynet içerisinde bir tebessüm göreceksin.( Sözler )

3. Şayet onları; gökleri ve yeri yaratan kimdir? Diye soracak olursan elbette Allah’tır diyen cevap vereceklerdir. ( Lokman suresi, 31/25, Zümre suresi, 39/38)

4. Onun varlığının ve kudretinin delillerinden biri de; gökleri ve yeri yaratması, lisanlarınızın ve renklerinizin farklı olmasıdır. (Rum suresi, 30/22)

5. De ki; O, Allah birdir. Allah Samed’dir. Her şeyi ona muhtaç o ise hiç bir şeye muhtaç değildir (İhlas suresi,112/1-2)

6. Her şeyin mülkü elinde olan Allah’ın şanı ne kadar yücedir! (Yasin suresi, 36/83)

7. Her şeyin hazineler yalnız bizim yanımızdadır. Biz onu ancak belli bir ölçüyle indiririz. ( Hicr suresi, 15/21)

8. Aşılayıcı olarak rüzgârlar gönderdik. Derken gökten yağmur indirip onunla sizi suladık. Hâlbuki o suyu hazinelerde depolayan da sizler değilsiniz. ( Hicr suresi, 15/22)

9. Hiç bir şey yoktur ki O, na hamdile tenzih etmesin. ( İsra suresi, 17/44)

10. ( Melekler) Sübhansin ya Rab! Senin bize bildirdiğinden başka ne bilebiliriz ki? Her şeyi hakkıyla bilen, her şeyi hikmetle yapan sensin,  dediler. ( Bakara suresi, 2/32)

11. Ey bizim Kerim Rabbimiz! Yaptığımız bu işi kabul buyur bizden. Hakkıyla işiten ve bilen ancak sensin. ( Bakara suresi, 2/127)

12. Ya Rabbena, eğer unuttuk veya kasıtsız olarak yanlış yaptıysak bundan dolayı bizi sorumlu tutma. Bakara suresi, ( 2/286)

13. Ey bizim Kerim Rabbimiz, bize hidayet verdikten sonra kalplerimizi saptırma! ( Al-i İmran suresi, (3/8)

14. Ey Kerim Rabbimiz, nurumuzu daha da artır tamamına erdir. Kusurlarımızı affet, çünkü sen her şeye Kadirsin. (Tahrim suresi,( 66/8)

15. Onların duaları, hamd alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur,”  diye sona erer. (Yunus suresi),        (10/10)

16. (Haydi öyleyse deyiniz) ( Rabbimiz)! Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım umarız.              ( Fatiha suresi, ( 1/5)

Selâmetle ve dualarla kalın.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.