Mersinli Yüzücüden Uluslararası Başarı: 2 Altın, 1 Gümüş Madalya

Mersinli Yüzücüden Uluslararası Başarı: 2 Altın, 1 Gümüş Madalya
Mersinli yüzücü Tuncer Berk Ertürk, Avusturya’daki Multinations Gençler Yüzme Şampiyonası’nda iki altın ve bir gümüş madalya kazanarak Türkiye’nin toplamda 11 altın, 11 gümüş ve 6 bronz ile ikincilik elde etmesine katkıda bulundu.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre, Avusturya'nın Graz şehrinde gerçekleştirilen Multinations Gençler Yüzme Şampiyonası'nda Mersin TOHM Olimpik Kadro Yüzücüsü Tuncer Berk Ertürk, Türkiye'ye madalyalar kazandırdı. Ertürk, 200 Metre Kelebek ve 4x200 Metre Serbest Bayrak yarışlarında altın madalyanın sahibi oldu ve 4x100 Metre Serbest Bayrak yarışında gümüş madalya kazanarak uluslararası alanda büyük bir başarıya imza attı.

Adsızdfvgv

Genç yüzücünün bu üstün performansı, Türkiye Yüzme Milli Takımı'nın şampiyonayı 11 altın, 11 gümüş ve 6 bronz madalya ile genel klasmanda ikinci sırada tamamlamasına büyük katkı sağladı. İl Müdürlüğü tarafından yapılan tebrik mesajında, milli yüzücü Tuncer Berk Ertürk ve antrenörü Volkan Burak Tuncil'in başarıları takdirle karşılandı ve gelecek yarışmalar için başarılarının devamı dile getirildi.

Haberle ilgili daha fazlası: