Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi Öğrencilerine Trafik Eğitimi Verildi

Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi Öğrencilerine Trafik Eğitimi Verildi
Mezitli Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi öğrencileri yönelik Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personeli tarafından eğitim düzenlendi.

Düzenlenen eğitimde; trafiğin tanımı ve unsurları, insan, araç, yol ve çevre, trafikte insanların oynadığı roller, araca inme-binme kuralları, araç içerisinde uyulması gereken temel kurallar, araç içerisinde doğru oturma şekilleri, emniyet kemerinin doğru kullanımı, boyumuza göre doğru koltuk seçimi, çocuk bağlama sistemleri, okul servis aracına binerken ve inerken uyulması gereken kurallar, okul servis aracında uyulması gereken temel kurallar, karayolunda yaya olarak uyulması gereken kurallar, karşıdan karşıya güvenli geçiş yerleri, kaldırımda yürüme kuralları, gece yolda yürürken yapılması gerekenler, trafik güvenliğinin, önemi trafikte temel davranış şekli, güvenli oyun alanları, güvenli bisiklet, kaykay ve paten kullanma,  trafik ve çevre,  trafikte saygı konuları anlatıldı.

Öğrencilere görsel ve teorik bilgilendirmeler yapılarak konu ile ilgili sorular cevaplandı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne tahsisli “Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı” kullanılarak emniyet kemeri kullanımının önemi konusunda öğrencilere bilgi verildi.

Haberle ilgili daha fazlası: