Gülşen’in, İmam Hatiplilere “sapık” diyerek genelleme yapması topluma mal olmuş bir sanatçı için uygun düşmedi. Ama Gülşen hakkında tutuklama kararı verildi. Hiç sevmedim bu kararı. O diyalogun yeni değil, dört ay öncesine ait olduğunu da unutmayalım.

Adli mercilerin bir söylemi yorumlarken insanın kendisini değil kendisinin uygulamaları ve yorumlamasını baz alması gerektiğini düşünüyorum. Gülşen, verdiği ifade ile toplumdan özür dilemesiyle bir erdemlik göstermiştir.

Reyting hırsı olan meşhur imama gelecek olursak; sosyal medyada yayınlanan vaazlarıyla sürekli gündemde olan İmam Halil Konakçı’nın Kadınlara laf etmesi, “Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık.” Yönündeki açıklamaları 2023 Türkiye’sindeki bu yaklaşımları hoş bir seda gibi dile getirmek. İslam’a en az IŞİD’in verdiği kadar zarar vermektir.

Daha önemli bir nokta da şudur: Gülşen, -kabul edilemez- bir yafta kullandığı için halkı kin ve düşmanlığa tahrikten gözaltına alınırken; namaz kılmayanların öldürülebileceğini açıklayan ilahiyatçı, ifade özgürlüğünden yararlanıyor.

İnsanların fikir, düşünce ve yaşam özgürlüğünü açıkça sağlayan ve güvence altına alan bir din olan İslam, insanlar arasında gerginliği, anlaşmazlığı, birbirlerinin hakkında olumsuz konuşmayı ve hatta olumsuz düşünceyi dahi engelleyen ve yasaklayan emirler getirmişken; Reyting canavarı imam İslam’ın fıkıh deryası içinde bin bir fikir ortaya çıkarmaya çalışıyor. Reyting canavarı imam’ın kadınları hoş görü dini olan İslam’ı baskıcı bir rejim olarak anlatması ve kadınları “ET” olarak görmesi ayrıca vahim bir olay. Reytin hırsı olan imam tüm bunlar yetmezmiş gibi ilgi azaldığı gibi. Bu sefer “Namaz kılmayanlar sopalanmalı” diyor. Tam bir reyting canavarı ile karşı karşıyayız.

İslam dininin fıkıh deryası içinde binbir fikir ortaya çıkmış, namaz kılmayana, oruç tutmayana cezalar verilsin diye çağrı yapanlar İslam kelimesinin, Arapça'da "barış" kelimesiyle aynı anlama geldiğini bilmediklerini varsayalım. Bakara  2/256’da  “Dinde zorlama ve baskı yoktur. " ayetini hatırlatmak isterim. Allah, İslam dininde, terör, şiddet anlamlarını da kapsayan her türlü bozgunculuk hareketini yasaklamış ve bu tür bir eylem içinde olanları lanetlemiştir. Müslüman dünyayı güzelleştiren, imar eden insandır.

Tüm bunların dışında internette bulunan sosyal ağlarla kişiler, şahsi görüşlerini de özgürce belirtebilmektedir. Sosyal Ağlar doğru ve bilinçli kullanılırsa faydası çok olmakla beraber sosyal ağlar doğru ve bilinçli kullanılmadığı takdirde Reytin canavarı ortalıkta dolanır. Maddi ve manevi zararlar verir.

Gülşen’in tutuklanması içinde şikayetçi olan İmam TAM  bir REYTİNG canavarı. 

SONUÇ : Reyting İmama ….Hapis yolları Gülşen’e

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.