NATO;

Öz olarak, “ABD’nin silahlı saldırı aracıdır” demek yeterli.

Peki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti 1952’de girdiği NATO’dan çıkarsa ne olur?

GERÇEKTEN bağımsız olur

Savunma alanında kendine yetecek her türlü ve gerekli silahı vb. kendisi üretir. İHA, SİHA, Denizaltı vb. son ve somut örneklerdir.

Kendi kalifiye elemanlarını çalıştırır, kendi emekçisi üretir, kendi gereksinimini kendisi ve %100 MİLLİ olarak üretmiş olur.

Sömürgenlere mecbur ve mahkûm olmaktan kurtulur.

Kendi üretimini, gereksinim duyduğu zamanlarda ve alanlarda kendi inisiyatifiyle kullanır.

Kendisi gibi gelişmekte olan, mazlum milletlere, bölge ülkelerine, yerini aldığı Avrasya blokuna hem güvenli hem ucuz hem birlikte olmanın verdiği ortak duygularla satış yapabilir.

Katil örgütlenmelerin ülkemizde ellerini-kollarını sallayarak dolaşmalarını ve canlarımızı katletmelerini önler.

Toplumsal ve ahlâkî değerlerimizin nesiller boyu sürmesini sağlar. Son zamanlarda yoğunlaşan özellikle LGBTİ salgınına karşı dik durur.

Üç tarafı denizlerle çevrili ve verimli topraklarımızda hemen her mevsim yetişen her türlü ürünümüzün sağlıklı ve ucuz biçimde insanımızın hizmetine sunulmasını sağlar. ABD’nin çıkarları uğruna yaptırım için ticaret yapamadığımız bölge ülkeleriyle ticaret yapmamızı sağlar.

On bin kilometre öteden hem pahalı hem gecikmeli doğal gaz alacağımıza, komşularımızdan ve hatta %30 (Rusya^nın açıklamalarından) ucuza petrol ve ürünleri alınır.

Her türlü ürünlerimizi üreterek, kullanarak, ihraç ederek gelişmemizi hızlandırır, dünya piyasalarında marka olur.

Dilimizi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi yabancı diller boyunduruğundan kurtarır

Özentilerle doldurulmaya çalışılan gençlik, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği GENÇLİK olur

Din ve etnik köken ayırımcılıkları yaratarak milletimizi bölmeye çalışan sömürgenlere karşı yine Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir” tümcesi hayat bulur.

Ülkemizde Türk lirası kullanılır ve paramızın değeri yeşil dolarlar karşısında ezik-büzük olmaktan çıkar.

Misak-ı Milli sınırlarımızı biz belirledik ve korumasını biliriz. İkinci İsrail planlarına karşı savunmada ve korumada en önde oluruz.

Aslında yazının başlığı yanlış olmuş! “Olur” değil, “Neler olmaz ki?” demek gerek…

Yarın, BAYRAM…

Hayat pahalılığını ve hayvan kesimlerini bir yana bırakarak;

85 milyonun, sevinçlerini paylaştığı, seslendirilmese bile ortak amaçlar için ortak paydada buluşmaya söz verildiği gerçek anlamda bir BAYRAM olsun!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.