Okullarda (özellikle İlköğretim) “Belirli günler ve haftalar” adı altında kutlama, anma, anımsama vb. programlar vardır.

Resmi ve dinî bayramlar da buna dahildir.

Şimdi bir de “Ermeni soykırımı haftası” yaptırılmaya çalışılıyor…

Her yıl aynı söylemler, ayni iddialar, aynı beklentiler ve sürekli bir kısır döngü!

Önce kendimize bakalım;

Tarihimizi biliyor muyuz?

Tarihin, yaşandığını ve tarihi, tarihçilerin yazdığını da…

Yargılamaların sadece HUKUKÇULARIN işi olduğunu da çok iyi bilmeliyiz

Gelelim konumuza;

İngiliz emperyalistlerinin “Denizden denize Ermenistan” hayalleriyle kışkırttıkları Ermeniler, 1915 itibariyle saldırıya geçtiler.

Karşılıklı kırımlar oldu.

Çözüm olarak Ermeni vatandaşların ülkenin farklı yerleşim yerlerinde yerleştirilmeleri uygun bulundu ve uygulandı. “Tehcir” sükûneti sağladı…

Ülkemizin hiçbir mahkemesine bu dönemle ilgili dâva talebi olmadı

Dünyanın herhangi bir yerinde de bu konuda dâva talebi-işlemi olmadı

“Soykırım” tanımlaması ise henüz yoktu. Olsaydı bile yaşanmamış olduğu gün gibi açıktı. Çünkü “Soykırım”, bir ırkı yok etme çabası olarak açıklanmaktadır. (Ve minik bir anımsatma, bu açıklamayla “Yahudi soykırımı” tam da yerine oturmaktadır.)

1)      Türkler, soykırım yapmadılar. Tehcir uygulayarak birlikte yaşamaya devam ettiler.

2)      Ermenistan ilk Başbakanı Kaçaznuni, Taşnaksutyun partisinin ilk toplantısında “Yapacak bir şey yok! Emperyalistlerin oyununa geldik. Sizlere intiharı öneriyorum,” dedi.

3)      Hrant Dink, “Dün emperyalistler bizleri kışkırttılar bugün aynı kışkırtmayı Kürtler üzerinden yapıyorlar… Bunlara kanmayın…” tercümeli konuşması ile dikkat çekmişti, yaşatmadılar…

4)      AB-D emperyalistleri her yıl temcit pilavı gibi sürüyorlar önümüze iddialarını ve baskı uygulamaya çalışıyorlar.

5)      Dr. Doğu Perinçek’in AİHM Büyük Dairesi kararıyla kazandığı gerekçeli kararı artık görmemiz, okumamız, anlamamız, kavramamız ve kavratmamız gerekiyor. Bu gerekçeli karara göre; “Ermeni soykırımı yoktur,” demek suç olmaktan çıkarılmıştır ve daha da önemlisi “1915 olayları soykırım olarak değerlendirilemez.” kararı çıkmıştır.

Toparlayalım o zaman;

Tarihi, insanlık yaşar, tarihçiler yazar,

Konu, “Hukukçuları” ilgilendirir. Hukukçular da bu konudaki kararlarını AİHM’de Büyük Daire gerekçesiyle açıklamışlardır.

“Belirli günler ve haftalar” listesinden çıkarın!

Samimi iseniz, çok kullandığınız “Demokrasi” ilkelerine uymak istiyorsanız,

Dışınızdaki ülkelerin iç işlerine karışma huyunuzdan vazgeçiniz

Ve tamamlayalım;

Soykırım yapmadık! Vatanımızı savunduk!

Biliyoruz ki;

Ermeni soykırımı söylemi;

Emperyalist bir yalandır,

Uluslararası bir yalandır,

Tarihsel bir yalandır!

Bileceğiz ve inanacağız ki, saldırgan AB-D’ye de belgelerle, AİHM gerekçeli kararıyla yani hukuk kararlarıyla meydan okuyabilelim!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.